
- Ако се храните в неприятна обстановка, лесно може да изгубите представа за изяденото количество и поради това се пълнее.
- За правилното хранене са необходими поне 15 минути, а още по-добре 30 минути.
- Правете малки закуски - най-добре 5 за един ден.
- По време на хранене не бива да се разсейвате, като гледате телевизия, четете книга или вестници или с неприятни разговори.
- Хранете се винаги седнали! Това важи и когато хапвате набързо грозде, фъстъци и др.
- Ако предпочитате повече хляб, не забравяйте, че от него не се пълнее, а от намазаното върху него.
- Свикнете преди всяко основно блюдо да изяждате по една чаша супа. Това намалява апетита и съдържа по-малко калории.
Вместо диети
вторник, 29 септември 2009 г.Публикувано от Cloxy в 11:34 0 коментара
Как да подтиснем глада
четвъртък, 10 септември 2009 г.Чудиш ли се как приятелките устояват на строги диети? Искаш ли и ти да успяваш да свалиш излишните килограми? За да ти помогнем в тази задача, подготвихме няколко полезни хитрости. С тяхна помощ се надяваме да устоиш на глада и да имаш успех с новата си диета.
1. За да намалиш апетита си преди да седнеш на масата, изпий чаша вода или изяж една ябълка.
2. Хубаво е да се храниш бавно, по този начин освен че превръщаш храненето в удоволствие, ще намалиш и апетита си.
3. Прави си следобедна закуска. Може да хапнеш някакъв плод или филийка пълно зърнест хляб, с малко конфитюр, чаша кисело мляко или плодов сок, разреден с вода.
4. Внимавай със сладкото, но не се отказвай напълно от него.
5. Не се отказвай на средата на диетата, щом вече си я започнала. По възможност дори я комбинирай със спорт, за да бъде ефекта от диетата още по-голям.
6. Много често бъркаш апетита с жаждата. Изпий чаша минерална вода и хапни само ако отново почувстваш глад.
5 съвета за диети и отслабване
неделя, 23 август 2009 г.
- Ако не можеш без хляб, а се притесняваш за диетата си - спокойно, има решение. Купи си ръжен, пълно зърнест или друг диетичен хляб, съхранявай го в хладилника. Ще видиш, че и този хляб е много вкусен!
- На закуска препоръчваме да хапваш диетични зърнени храни, мюсли и овесени ядки с кисело мляко. Зърнените храни се подуват, с което се създава усещането, за пълен стомах и ситост. Разбира се те са и много полезни.
- Киселото мляко е полезно за здравето и е много подходящо за диети. Яж го без захар и с по-нисък процент. Не ви препоръчвам обаче най-ниския 0.1%.
- За тези, които не могат без шоколад - купете си натурален или диетичен. Помнете обаче, разрешено е да си подслаждате живота веднъж на ден с по 1 блокче шоколад.
- Храни се често, но по-малко. Разпредели храненията до 5 на ден и не хапвай след 18 часа.
Публикувано от Cloxy в 15:38 0 коментара
Етикети: диети, зърнени храни, отслабване, хляб, хранене
