
Кожата на врата издава вашата възраст. Тя е много нежна и лесно се дехидратира.
Освен това на това чувствително място от кожата има много мускули, които се съкращават и напрягат, с времето се отпускат и дори частично атрофират.
За да спрете тези процеси можете ежедневно да изпълнявате следната рецепта за лебедова шия:
Почистете лицето с отвара от цветове на липа (една чаена лъжица на чаша вода). И след това разтрийте шията с отвара от ленено семе.
Лебедова шия
сряда, 1 февруари 2012 г.Публикувано от dieti в 12:36 0 коментара
Етикети: кожа, ленено семе, липа, рецепти, шия
Лунните фази и козметичните процедури
четвъртък, 8 декември 2011 г.
Учените са открили, че по време на фазата на “напълване” на луната човешкият организъм е настроен към "поглъщане" на енергия.
Тогава най-добре се поема, поглъща, усвоява всичко постъпващо под формата на храна, облъчване, масаж, втриване и т.н.
През периода след пълнолуние - обратно. Тогава организма се "очиства" от всичко излишно.
Ето защо в първата фаза на лунния цикъл до пълнолунието най-ефективно се усвояват подхранващите, овлажняващите и регенериращи кремове и маски.
След пълнолунието най-ефективни са процедурите по почистване (пилинг) на кожата, премахване на различни козметични дефекти и т.н.
Публикувано от dieti в 14:29 0 коментара
Зимна грижа за кожата
вторник, 8 февруари 2011 г.През зимата непременно трябва да полагаме грижи за кожата с подходящ крем за лице. За предпочитане крем за студено време, предназначен специално за този сезон. Неговата задача е да укрепи защитната липидна бариера, която е изложена на вредното влияние на студа, вятъра и слънцето.
Слънцето е също толкова опасно през зимата, колкото и през лятото. Уверете се, че кремът ви за лице съдържа UV филтър. Подходящият защитен крем за лице е първата важна стъпка в грижата за кожата през зимата. Важно е да нанасяме крем не само преди да излезем навън.
През зимата кожата има нужда от цялостна грижа, която може да се осигури с продукти за овлажняване, подхранване и възстановяване. Интензивно овлажняващ крем е абсолютно задължителен. Той ще попълни запасите от вода и ще възстанови еластичността на кожата.
Също така е добре от време на време да използвате маска за лице, за да заредите кожата с допълнителна енергия. Мигновеният ефект е гарантиран, защото маските за лице действат по-бързо и преминават надълбоко през слоевете на кожата. Най-подходящи за зимата са интензивно овлажняващите маски за лице.
Ежедневното измиване на кожата с вода и сапун, води до допълнително изсушаване. Затова през зимата е необходимо да използваме леки овлажняващи измиващи гелове, които едновременно да почистват, тонизират и ефикасно да овлажняват кожата.
Устните също страдата от ниските температури. Те почти нямат мастни жлези и са склонни към изсушаване и лющене. Затова не забравяйте балсама за устни.
Кремът за ръце трябва да бъде със силно овлажняващи и възстановяващи свойства. Невероятно спасение за напуканата кожа на ръцете през зимата са парафиновите маски.
Публикувано от dieti в 14:15 0 коментара
Етикети: балсам за устни, зима, кожа, крем за ръце, слънцезащитен крем
Ароматерапия вместо лекарства
сряда, 24 ноември 2010 г.Аромотерапията може да лекува много болести без да е нужна намесата на лекарства. Природните масла, които се съдържат в продуктите пък спомагат за засилването на организма. Те са и в основата на ароматите, които се използват за лечебно средство.
Едно от тях е лимона, който е не само ободрява организма, но и е прекрасно антибактериално средство за кожата.
Лавандулата помага при проблеми с нервите, безсъница, депресия. Ако намажете с него шията си ще можете да премахнете и главоболие. Билката помага и за защита на кожата.
Подобни свойства притежава и жасмина, който заличава увреждания по кожата и дезинфекцира.
Успокоителен и релаксиращ ефект има бергамота, който има същите свойства, но и нормализира работата на жлезите с вътрешна секреция.
Маслото от кипарис може да помогне при проблеми с дихателните пътища и простудни заболявания. То също освежава тялото и помага за укрепване на косата и премахване на пърхот.
Има и още много аромотерапевтични средства, които подобряват кръвообращението на организма и го снабдяват с важни витамини.
Публикувано от dieti в 17:38 0 коментара
Етикети: ароматерапия, жасмин, кожа, лавандула, пърхот
Борба с целулита
неделя, 1 август 2010 г.Защо се появява?
Естрогените въздействат на кръвоносните съдове в подкожната тъкан. В резултат на нарушението на кръвообращението в малките съдове се стига до недостиг на снабдяване с кислород на мастните тъкани. Образуват се мъртви и "полумъртви" клетки. Имайки предвид, че мастната тъкан се разполага в "килийки", от които се образуват твърди бучки мазнина, в резултат на всичко това се появява характерната повърхност на кожата.
Кога се появява?
Обикновено целулитът възниква след пубертета. Примерно в около 12% от случаите целулитът възниква по време на пубертета, в 20% по време или след бременността и в 25% от случаите по време на менопаузата. По този начин, може да се каже, че целулитът преди всичко възниква в периодите на "хормонални изблици".
Къде се крие причината за целулита?
Лошата екология, неправилното хранене, постоянните стресови ситуации - всичко това, което нито спомага за красота, а още по-малко здравето. Но между всички останали причини съществуват няколко основни, задължително водещи към целулит. Това е наследствената предразположеност, хормоналният дисбаланс, нарушената функция на щитовидната жлеза, нарушението на работата на подстомашната жлеза и хиподинамията.
Разбира се, че първите три причини се отстраняват само с помощта на ендокринолог (а не в козметичния кабинет и още повече самостоятелно), а последствията на хиподинамията могат да бъдат с успех премахнати от козметичката.
Но, преди да бягаш на процедури по премахване на целулита, трябва да се ориентираш какво става в организма ти, на кой стадий на развитие се намира целулитът ти и дали го имаш въобще.
Черни точки - проблем и решение
неделя, 27 декември 2009 г.Всички знаем колко неприятни са черните точки. Те се получават, когато мъртви клетки и себум блокират фоликулите на повърхността на кожата. Комбинацията от протеина придаващ цвета на кожата и себума формират тъмния цвят на черните точки. Черните точки не могат да бъдат отмити като нечистотия. Също е добре да се значе, че мазната кожа прилепва повече нечистотии от сухата и нормалната.
Те се задържат в порите и се смесват с мазнината в тях. Черните точки правят кожата по-груба, като допълнително разширяват порите. Черните точки са един от основните причинители на акнето. При блокиране на порите, мастните жлези биват засегнати и това води до появяването и на пъпки.
Едно добро решение за премахване на черни точки е да се използва Ексфолиращ гел против черни точки. Добър и евтин продукт е Clean and Clear Bkackhead Clearing. Той може да бъде намерен в почти всяка аптека или супермаркет на цена около 6-7 лева. Почистващият гел против черни точки съдържа многофункционални частици за нежно ексфолиране на повърхностният слой на кожата.
По този начин порите се отпушват. Гелът Clean and Clear Bkackhead Clearing притежава специална активна съставка проникваща надълбоко в самите пори, като това спомага за премахването на черните точки и защитава от повторното им образуване. Гелът е най-добре да бъде използван 2 пъти дневно. Сутрин при ставане и вечер преди лягане.
Така лицето ви ще бъде чисто и свежо и ще бъде защитено от появата на неприятните черни точки. Освен всичко друго самият гел е много приятен, не изсушава кожата, прави я гладка и мека, и отзивите за него са добри. Това заедно с ниската му цена го правят един много удачен избор.
Публикувано от Cloxy в 17:15 0 коментара
Етикети: кожа, черни точки
Грижа за кожата през зимата
четвъртък, 29 октомври 2009 г.Когато зимата започне, настъпват трудни дни за нашата кожа. Едни от основните фактори, които имат неблагоприятно влияние върху кожата са: студеният, сух въздух, топлината в помещенията, засиленият прием на медикаменти, често острият вятър, стресът, включително и подценяването на слънцезащитата, и т.н.
Специално внимание заслужава по-силно замърсеният въздух. Създават се условия за натрупване на отработените автомобилни газове и производствени димообразни замърсители, както и прах от всякакво къртене, които са силно токсични.
Виждате, че в условията на подобна среда по отношение на кожата, грижите за нейната защита и поддържането й трябва да бъдат постоянни. За тази цел е необходимо да сме по наясно с механизмите на действие на отделните вредни фактори, както и с техните възможностите за неутрализиране.
Първите ефекти, които студът прилага върху кожата, е свиването на кръвоносните й съдове. Трябва да имаме и предвид, че колкото въздуха е по-студен, толкова е и по-сух. Ето затова можем да кажем, че студът изсмуква кожата така, както от вятъра, така и от зимното слънце. Ниските температури се отразяват на секреторната дейност на мастните жлези, които когато достигнат 8 градуса, преустановяват функциите си. Поради това този себум който образуват, не е недостатъчно количество.
След като прибавим към това, че и студът потиска и потоотделянето, става ясно защо защитният водно-липиден слой на кожата, който покрива епидермиса, вече не е в състояние да осигурява надеждната защита чрез ефективна бариерна функция. Тези създадени условия, който благоприятстват размножаването на различните болестотворни микроорганизми, често предизвикват възпалителни процеси в кожата. Улеснява се и проникването на алергените, което е възможно да доведе до студова алергия.
Засиленото отопляване на помещенията през зимата също създава проблеми на кожата, защото сухият и топъл въздух в тях допълнително я изсушават. При влизане от студено в топло помещение, лицето, носът и бузите се зачервяват. Много често при такива случаи носът протича.
Също характерно за сухата кожа е, че тя много лесно губи вода и може бързо да изпадне в тежка дехидратация. Заради това грижите за нея трябва да бъдат не само редовни, но и интензивни:
1. Почистването на кожата се извършва с меки препарати, който не съдържат алкалий. Използват се в малки количества и отмиването им става много внимателно. Водата за лицето не трябва да съдържа алкохол. Препоръчва се приложението на почистващо мляко. Може да се използва и розова вода.
2. Знаете, че геловете за баня и сапунът изсушават кожата. За предпочитане е при къпане да се прилагат продукти, притежаващи омазняващи свойства. Вредно е да се прекалява с търкането на кожата за да се почисти по-добре, защото така се разрушава защитният слой. С кърпата трябва да се попива водата, без да се търка.
3. Всяка чувствителната кожа има нужда от редовно овлажняване.
Екстрактът от папая, известен още като хидратине, е една от най-важните съставки на модерните козметични препарати. Той действа като източник на енергия, стимулира и активира клетъчната обмяна. Също така образува защитен филм върху кожата, чрез който намалява загубата на влага. Задържане на водата с помощта на свързващи я вещества. Такива са например уреята, хиалуроновата киселина, глицеринът, колагенът и други, които се включват в състава на почти всички козметични продукти.
4. Използването на козметичните кремове през зимата, се извършва като сутрин се нанася богат на съставки нощен крем, а през нощта се слага лек дневен хидратиращ крем. Препоръчва се използването на козметични продукти, които са богати на витамин Е и витамин А.
5. Вместо гел за вашите очи може да се използва крем. По-високото съдържание на мазнини в кремовете, нежните участъци около очите се защитават по-добре. Кремът се нанася много внимателно сутрин и вечер.
6. Препоръчително е веднъж седмично да се прави крем-маска на лицето и шията. Така тя изглажда бръчките, хидратира и успокоява.
7. Препоръчително да се прави парна баня веднаж седмично.
8. Не прилагайте механичен пилинг, ако кожата ви се зачервява.
9. В помещенията и работата пред компютъра много хора се оплакват от раздразнени очи. Помощ в това отношение предлагат студените компреси, които поставени в продължение на 10 минути на очите, бързо ги успокояват. Ако очите са подпухнали, може да се използва овлажняваща маска или гел за очи.
Публикувано от Cloxy в 16:06 0 коментара
